> Podopieczni > r > Rakowski Sebastian i Karol R/30

Fundacja Złotowianka- podopieczny

Miejsce zamieszkania: województwo śląskie, Lędziny

Data urodzenia: 22.06.2007

Sebastian 15.05.2013 r. przeszedł swoją pierwszą operację torakoplastykę deformacji klatki piersiowej typu lejkowatego, choruje na nieuleczalną chorobę genetyczną Mukowiscydozę, zaburzenia metaboliczne, refluks żołądka, astmę oskrzelową, zespół zależny od CFTR, przewlekłe zapalenie zatok obocznych nosa, zespół zatokowo-oskrzelowy, nawracające infekcje układu oddechowego. Z powodu częstych bólów głowy i krwotoków z nosa wykryto u Sebastiana torbiel za móżdżkową, niedomykalność zastawki płucnej, jak również obustronny niedosłuch i astygmatyzm. A ostatnio jeszcze wykryto prawostronną skoliozę kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego. Leczenie i rehabilitacja Sebastiana wymaga dużego wysiłku i zaangażowania wielu osób i specjalistów. Inhalacja kilka razy dziennie, drenaże, rehabilitacja indywidualna, turnusy rehabilitacyjne, stosy leków i odżywek, specjalna dieta wysokoenergetyczna.