> Podopieczni > r > Rutkowski Krystian R/63

Fundacja Złotowianka- podopieczny

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Złotów

Data urodzenia: 27.03.2015

Krystian to mieszkaniec Złotowa. U chłopca zdiagnozowano nowotwór – NEUROBLASTOMA – zwojak zarodkowy prawego nadnercza z przerzutami do kości, węzłów chłonnych i szpiku kostnego. Od tego czasu Krystian jest gościem w swoim własnym domu. DINUTUXIMAB, lek który może uratować życie chłopca półtora miesiąca wcześniej przestał być refundowany. Mamy pół roku, żeby zebrać pieniądze na lek, który da szansę chłopcu zawalczyć o życie. Życie chłopca zostało wycenione na 1 mln zł. Koszt jednej fiolki ma wynosić ponad 10 tys. euro, podczas gdy średnio pacjent potrzebuje na jedną kurację (pięć cykli) dwadzieścia fiolek preparatu – co daje szacunkowy, łączny koszt leczenia w wysokości około 850 tys. zł (w przełożeniu na wszelkie mogące pojawić się po drodze dodatkowe koszty zaokrąglono do około miliona złotych). Lek ten jest podawany głównie za granicą, w Polsce będzie to możliwe jedynie w Krakowie. Krystian ma dwóch braci, razem to trzech dzielnych muszkieterów. Każdego dotknęła choroba. Oskar, roczny najmłodszy syn też ma swoje problemy ze zdrowiem – pani Anna mówi o dusznościach i astmatycznych dolegliwościach. Znacznie poważniejsze ma najstarszy syn Krzysztof, który ma stwierdzoną wadę serca – zwężenie lewej komory i aorty. Rodzina potrzebuje pomocy, nie jest w stanie samodzielnie uzbierać kwoty ratującej Krystiana.

Jak wesprzeć Krystiana:

Możesz dokonać wpłaty za pośrednictwem portalu zlotowiankahelp.pl

Możesz też dokonać bezpośredniej darowizny na konto chłopca w naszej fundacji:

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo
W tytule przelewu wpisać należy: darowizna dla Krystiana Rutkowskiego