> Podopieczni > r > Rytel – Kuc Robert R/39

Zdjęcie przedstawia chłopca uśmiechniętego

Miejsce zamieszkania: województwo mazowieckie, Sokołów Podlaski
09.10.2007

Kilka dni po urodzeniu u Roberta zdiagnozowano u niego wadę serca – całkowicie nieprawidłowy spływ żył płucnych z bezpośrednim zagrożeniem życia. Po szybkim przygotowaniu Syna lekarze przeprowadzili natychmiastową operację. Operacja się udała. Po kilku dniach śpiączki Robert został wybudzony i niestety stwierdzono wylew krwi do mózgu. Krwawienie dokomorowe spowodowało u Roberta wzmożone napięcia mięśniowe, które uniemożliwiają prawidłowy rozwój psychoruchowy. Napięcia te są objawem mózgowego porażenia dziecięcego. Wylew spowodował połowiczy lewostronny niedowład. Konsultacje z neurologiem potwierdziły to, iż potrzebna jest rehabilitacja. Jak do tej pory udało się ustabilizować układ krążenia. Niestety w trakcie pojawiły się jeszcze napady padaczkowe. Intensywna rehabilitacja przynosi efekty. Robert porusza się samodzielnie, zaczął aktywować rękę. Z dotychczasowej obserwacji wiemy, że najlepsze postępy w rehabilitacji Robert może uzyskać dzięki zajęciom na turnusach w ośrodkach rehabilitacyjnych posiadających odpowiedni sprzęt. Aby zapobiec skutkom tej choroby niezbędna jest przede wszystkim intensywna rehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach, a także sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. Dla właściwego rozwoju niezbędne jest też wspomaganie psychologiczno-neurologiczne oraz pedagogiczne.

Cel szczegółowy: Rytel – Kuc Robert R/39

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Rytel – Kuc Robert R/39