> Podopieczni > s > Sikora Zofia S/333

Sikora Zofia S/333

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę z różowa kurteczką

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Poznań
06.08.2015

Gdy zauważyliśmy, że Zosia ma problem z mówieniem (nazywała wszystko po swojemu lub też komunikowała się z nami poprzez wyrażenie ,,YYY”), zgłaszaliśmy problem kilkukrotnie lekarzowi który twierdził że Zosia ma jeszcze czas by zacząć mówić…

Problem się pogłębiał gdy naciskaliśmy pediatrę otrzymaliśmy skierowanie do poradni Logopedycznej. Logopeda po kilku wizytach zaczął podejrzewać Afazje i wysłał nas do kilku specjalistów: neurologa, okulisty, laryngologa. Wzrok oraz słuch ma prawidłowy, neurolog potwierdził podejrzenie logopedy Afazji mieszanej z przewagą afazji motorycznej.

Byliśmy również w poradni psychologiczno-pedagogicznej w której również wszystko potwierdzono.

Zosia uczęszcza do logopedy i fizjoterapeuty raz w tygodniu z refundacji NFZ. Ma również zajęcia w przedszkolu na podstawie opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Zosia nie zawsze ma chęci by ćwiczyć w domu, chętniej ćwiczy z kimś z zewnątrz. My sami nie możemy zapewnić dodatkowych zajęć i pomocy dydaktycznych.

Córka jest ogólnie wesołą dziewczynką, lubi bawić się z rówieśnikami, chętnie rysuje, ma zdolności manualne (wycinanki, budowle z klocków, itp.)

PozdrawiamyMagdalena Sikora i Michał Sikora

Cel szczegółowy: Sikora Zofia S/333