Nasza misją jest wspieranie osób chorych i niepełnosprawnych w pozyskiwaniu środków na leczenie i rehabilitację, w dążeniu do samodzielności i samorealizacji, w celu osiągnięcia przez nich dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego. Naszym celem jest również dawanie możliwości rozwoju poprzez RaceRunning – sport dla osób z niepełnosprawnością.

> Podopieczni > ś > Świder Dawid, Paulina, Piotr Ś/19

Świder Dawid, Paulina, Piotr Ś/19

Fundacja Złotowianka- podopieczni

Miejsce zamieszkania: województwo małopolskie, Biały Dunajec
Dawid 05.02.2015 Paulina i Piotr: ur. 24.05.2018

Rodzeństwo jest chore na zespół Leigha. Jest to choroba nieuleczalna, bardzo rzadka. Choroba mitochondrialna encelopatia martwicza, która powoduje zaburzenia mitochondriach oraz powoduje obumieranie komórek i doprowadza do śmierci. Choroba wielonarządowa. Dzieci nie siedzą, nie trzymają głowy. Oddychają za pomocą respiratorów i są karmione przez PEGA.