> Podopieczni > w > Wałaszczyk Wiktor W/139

Wałaszczyk Wiktor W/139

zdjęcie przedstawia chłopca uśmiechniętego z pluszakiem

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Złotów
29.03.2017

Wiktorek urodził się w 30 tygodniu ciąży. Bezpośrednio po urodzeniu został przewieziony na oddział neonatologii w Poznaniu w stanie ogólnym ciężkim. Po przyjęciu na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka zaintubowano go i stosowano mechaniczną wentylację z powodu narastających objawów niewydolności oddechowej. Tam również rozpoznano zapalenie płuc, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedokrwistość wcześniaków, żółtaczkę związaną z porodem przedwczesnym.
W piątej dobie życia Wiktorka zaobserwowano drgawki, w badaniu USG przezciemiączkowym stwierdzono masywne obustronne krwawienie do miąższu i komór bocznych mózgu w stopniu III i IV, które następnie spowodowały wodogłowie pokrwotoczne. Konieczne było założenie u Wiktorka zastawki komorowo-otrzewnowej, która odprowadza płyn mózgowo-rdzeniowy z komory bocznej w mózgu do jamy otrzewnowej brzucha dziecka.
Wodogłowie pokrwotoczne przyniosło wiele komplikacji, jak m.in. dziecięce porażenie mózgowe, opóźniony rozwój psycho-ruchowy, wzmożone napięcie mięśniowe, niedowidzenie bądź całkowite niewidzenie (uszkodzony nerw wzrokowy), padaczkę oraz wiele innych powikłań neurologicznych.
Wiktorek nie potrafi gryźć pokarmu, nie potrafi jeść ani pić samodzielnie, nie sygnalizuje swoich potrzeb, nie ma z nim kontaktu słownego. Wiktorek nie siedzi, nie chodzi, korzysta ze specjalistycznego wózka dziecięcego i specjalnego sprzętu pionizującego.
Pomimo wielu schorzeń, Wiktorek jest bardzo pogodnym i wesołym chłopcem, który każdego dnia pokazuje, jak ogromną ma wolę walki. Codziennie walczymy o lepszy dzień. Dzięki rehabilitacji i jego wytrwałości udało się nam wypracować już tak wiele! Wierzymy, że pokonamy trudności, które są jeszcze przed nami.
Koszty rehabilitacji, leczenia, specjalistycznego sprzętu i wielu innych wydatków z tym związanych są niestety bardzo duże. Każda złotówka przekazana w akcji 1% lub w darowiźnie przeznaczana będzie na jeden, niezmienny cel – walkę o godne życie, o sprawność i samodzielność.
Przekaż nam swój 1% wpisując KRS: 0000308316
oraz podając cel szczegółowy: W/139 Wiktor Wałaszczyk.
Poza przekazaniem 1% można również dokonywać innych wpłat – darowizn na konto:
Fundacja „Złotowianka”
ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów
na numer konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
z dopiskiem
„darowizna na rzecz Wiktora Wałaszczyk W/139”
Dziękujemy!

Cel szczegółowy: Wałaszczyk Wiktor W/139