> Podopieczni > w > Wikiera Oscar W/128

Wikiera Oscar W/128

Zdjęcie przedstawia chłopca w foteliku

Miejsce zamieszkania: województwo lubelskie, Siennica Nadolna
04.02.2014

Oscar urodził się jako zdrowe dziecko. Nasze szczęście nie trwało długo,bo w 5 tyg. życia Oscar zachorował na (bez gorączkowe) zapalenie oskrzeli, co zostało zlekceważone przez lekarzy w szpitalu. Doszło do zapalenia płuc we wskutek czego doszło do zatrzymania serduszka (na 4 min) i krążenia.
Oscar był reanimowany 34 min, dostał 2 dawki adrenaliny i był użyty defibrylator. W śpiączce farmakologicznej był 7 dni, było bardzo źle. Uszkodzenia mózgu są ogromne lekarze dali 1%, że przeżyje, a jak się uda to będzie w mocnym stadium upośledzenia.
Na szczęście okazało się, że jest silny i chce żyć.
Krok po kroku zaczął uczyć się wszystkiego od początku samodzielnego oddychania ssania, płaczu, uśmiechu.
Przez pierwszy rok życia Oscar jadł samodzielnie (z butelki) ale po tym czasie w wyniku zmian neurologicznych przestał jeść i miał silny odruch wymiotny w wyniku czego był karmiony przez sondę donosową (NG) i niewielkie ilości oralnie.
W tej chwili Oscar ma zdiagnozowaną encefalipatie niedokrwienno-niedotlenieniową, mózgowe porażenie dziecięce, kurczowe porażenie obustronne, niedowład spastyczny czterokończynowy, padaczkę, refluks, stopy szpotawe, przeszedł sepsę.
Nasz synek jest dzieckiem leżącym nie mówi, nie siedzi samodzielnie, nie chodzi jest karmiony sondą dorzoładkową (peg) od 2.5 roku.
Ze względu na wzmożone napięcie nie potrafi utrzymać zabawki w rączce, a co za tym idzie bawić się samodzielnie.
Mimo tych wszystkich trudności jest bardzo radosnym dzieckiem widać, że bardzo dużo by chciał, ale do tego by był choć trochę samodzielny potrzebuje sprzętu i intensywnej rehabilitacji,która jest bardzo kosztowna.
Dlatego prosimy o wsparcie.

Cel szczegółowy: Wikiera Oscar W/128

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Wikiera Oscar W/128