> Aktualności > Ponad 53 tysiące złotych!

Ponad 53 tysiące złotych!

Tyle zebrali uczestnicy Kampanii „Stwórz z nami Centrum Frame Running”. Za to pojadą na trzydniową wycieczkę nad polskie morze, albo do McDonald’sa, albo na pizzę 16 uczestników: klas/grup podchwyciło pomysł fundacji i przystąpiło do działania. Przez 3 miesiące Kampanii organizowali różne akcje i zbierali pieniądze na budowę pierwszego w Polsce i Europie Centrum Frame Running

Były więc kiermasze, zbiórki makulatury, sprzedaż wypieków, malowanie twarzy, fitness i największy strzał w dziesiątkę: challenge na Fb pod hasłem „Zrób pajaca za piątaka”. W efekcie nie tylko zebrano ponad 53 tysiące złotych, ale też niesamowicie wypromowano budowę Centrum: aż 87 firm, instytucji, organizacji i klubów z całego kraju skakało pajace, co daje blisko 1000 uczestników tej akcji. Założenia Kampanii zrealizowano z nawiązką:

– pozyskaliśmy sporo funduszy na budowę Centrum FrameRunning

– kreatywność i przedsiębiorczość Uczestników Kampanii wspięła się na wyżyny

– poprzez te akcje integrowali się z lokalną społecznością

– akcja udowodniła, że każdy, nawet mały człowiek może zrobić coś dobrego: i dla potrzebujących, alei dla siebie i swoich rodziców! Bo młodzi ludzie sami sobie załatwili fajny wieczór lub wycieczkę, odciążając tym samym finansowo rodziców.

Można było to zrobić tylko dzięki idealnej współpracy wychowawcy, rodziców i dzieci. Zwłaszcza zaangażowanie dorosłych było kluczowe i za to, wszystkim wychowawcom i rodzicom, z serca dziękujemy.

W planie było rozdanie 6 nagród, ale że uczestniczące w Kampanii grupy tak się starały, a fundacja „Złotowianka” ma obok siebie oddanych przyjaciół, możliwe stało się nagrodzenie wszystkich.

W poniedziałek 5 czerwca w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie uroczyście podsumowano Kampanię, dziękując jej uczestnikom za wszystko, co dla fundacji uczynili.

AL, fot. Martyna Piątkowska

Wyniki Kampanii Stwórz z nami Centrum Frame Running:

Klasa I a z SP 2 zgarnęła aż 3 tytuły: KREATYWNOŚĆ NA 100%, SZCZODROŚĆ NA 100% i MISTRZ PERFSAZJI. Nagrodą dla I a jest 3-dniowy pobyt nad morzemw Ośrodku Larida w Sarbinowie pani Kamili Siutkowskiej. Opiekunkami klasy były Małgorzata Sieracka i Sylwia Kramasz.

Tytuł AKTYWNOŚĆ NA 100% zdobyły SMERFY z PRZEDSZKOLA „EKOLUDKI”. W nagrodę wraz z wychowawczynią Sandrą Kołodziej poszaleją w Sali Zabaw Jelonki w Złotowie. Wyróżnione Krasnale z Ekoludków również dostały wejściówki do Sali Zabaw Jelonki (wychowawczyni: Małgorzata Wilusz).

Dziewczęta z VIII b Mirosława Głyżewskiego i „Zwariowana piątka” Małgorzaty Majerskiej z VII a (obie klasy z SP 1) za swą pracę otrzymały spływ kajakowy, a po nim ognisko. Nagrodę ufundowały: Agroturystyka U Króla, Zakład Mięsno-Wędliniarski Jacek Łączkowski i Anna Karkut – Sklep na górce.

Nagrodą dla klasy IV a z SP 2, którymi dowodziły Katarzyna Kołodziej i Marta Śliga jest 2-dniowy pobyt survivalowy nad jeziorem Postomsko w województwie lubuskim.

Julita Wiebskowska, wychowawczyni klasy I b z SP 1 zbiórkę pieniędzy na Centrum zamieniła na nocowanie z ogniskiem, dyskoteką oraz kinem z popcornem w ośrodku Zabajka 2 w Złotowie.

I c z SP 1 Danieli Manikowskiej, Łobuzy zVI c SP 3 Joanny Nawrockiej oraz POŻYTECZNI z SP w Stawnicy z Jadwigą Zbiżek pojadą do McDonald’sa w Pile. Sponsorami tej nagrody są McDonald’s, Goodmorning,Lery Jacek Lewandowski Usługi Transportowe i Transpil.

Nagrodą dla klasy V b z SP 1 Justyny Kieruj jest „Czekoladowy Masterchef – bardzo słodkie warsztaty… bez cukru”, które poprowadzi Marta Śliga.

Klasa IV i koło wolontariatu z SP w Świętej z wychowawczynią Marleną Lachowską będą się integrować napizzy w Magnetycznej Michała Borysiuka, aGórzniaki” z SP w Górznej z Kingą Lewandowską w Pizzerii Neapoli Arkadiusza Janczewskiego.

Nadleśnictwo Złotów i Anna Karkut ufundowali ognisko dla klasy VI b z SP 1, której wychowawcą jest Marcin Misztal.

Koło wolontariatu z Zespołu Szkół Katolickich z opiekującą się nim Jolantą Wiśniewską za swą pracę pójdzie nalody, aVa z SP 1 i Joanna Schulz otrzymająkosz owoców i słodyczy.

Darczyńcy nagród i wyróżnień, którym z serca dziękujemy:

Agroturystyka i kajaki „U Króla”

Fundacja „Złotowianka”

Goodmorning