Nasza misją jest wspieranie osób chorych i niepełnosprawnych w pozyskiwaniu środków na leczenie i rehabilitację, w dążeniu do samodzielności i samorealizacji, w celu osiągnięcia przez nich dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego. Naszym celem jest również dawanie możliwości rozwoju poprzez RaceRunning – sport dla osób z niepełnosprawnością.

> Aktualności > TACY SAMI, choć różni tak

TACY SAMI, choć różni tak

Sami napisali tekst piosenki, zaprojektowali koszulki i ujęcia do teledysku. Zaprzyjaźnili się i dziś wiedzą na pewno, że są TACY SAMI

Zajęcia wokalne rozpoczęły się 6 sierpnia. Najpierw była integracja, po niej śpiew z Weroniką Chałubek. Dwudziestu uczestników projektu, którego głównym celem jest pokazanie światu, że sprawni i niepełnosprawni są pod wieloma względami tacy sami, sumiennie ćwiczyło śpiew i tworzyło piosenkę. W minioną sobotę nagraliśmy piosenkę w pilskim studio nagrań i nakręciliśmy ostatnie ujęcia do teledysku. Już wkrótce wydana zostanie płyta z tymi nagraniami. Ma trafić do szkół, do wychowawców klas, aby pomóc im w prowadzeniu lekcji wychowawczych, poruszających temat niepełnosprawności.

Sprawni i niepełnosprawni uczestnicy projektu byli zadowoleni – zapewniają, że także im udział w warsztatach uświadomił, jak wiele ich łączy. Wiedzą, że mają podobne pasje, marzenia, zmagają się z podobnymi problemami i kłopotami. I teraz chcą, poprzez nagranie, przekonać o tym otoczenie.

Na zdjęciach migawki z projektu, wykonane na przestrzeni trzech miesięcy trwania zajęć.

Angelika Leszczyńska

Projekt pn. „TACY SAMI” realizowany jest z dofinansowaniem Województwa Wielkopolskiego za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu (rodzaj zadania: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych)

Ulotka 1%