> Aktualności > TACY SAMI

TACY SAMI

Zdjęcie przedstawia grupę młodych osób

Będą śpiewać. I tworzyć. Razem – sprawni i niepełnosprawni. I udowodnią, że wszyscy jesteśmy TACY SAMI

Zajęcia rozpoczęły się 6 sierpnia i potrwają do października. Zawsze zaczynają się od integracji, wspólnych zabaw i ćwiczeń, które moderuje Martyna Piątkowska. Po niej pałeczkę przejmuje Weronika Chałubek, instruktor śpiewu. Z nią dwudziestu uczestników projektu, którego głównym celem jest pokazanie światu, że sprawni i niepełnosprawni są pod wieloma względami tacy sami, ćwiczy gamy, dźwięki, śpiewa.

Efektem końcowym czteromiesięcznego projektu będzie stworzenie piosenki, nagranie jej w studio oraz przygotowanie teledysku. O czym będzie piosenka? O tym, że ludzie z niepełnosprawnościami nie są inni od „reszty świata”: mają podobne pasje, marzenia, upodobania, zmagają się z podobnymi problemami i kłopotami. I najpierw o tym przekonają się sami, biorąc udział w zajęciach, a następnie udowodnią to swemu otoczeniu.

Angelika Leszczyńska

Projekt pn. „TACY SAMI” realizowany jest z dofinansowaniem Województwa Wielkopolskiego za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu (rodzaj zadania: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych)