> Aktualności > Wieczór cudów na charytatywnej kolacji Fundacji Złotowianka

Wieczór cudów na charytatywnej kolacji Fundacji Złotowianka

Tylko z samych licytacji zebrano 106 tysięcy złotych! Goście Fundacji jak zwykle nie zawiedli. – To był wieczór cudów – mówi Angelika Leszczyńska, nie mogąc uwierzyć, że to się naprawdę zadziało

Co roku Fundacja organizuje charytatywną kolację. To wieczór, kiedy można podziękować darczyńcom za ich zaangażowanie w pomoc Fundacji, powiedzieć o tym wszystkim, co udało się zrobić w minionym roku, powiedzieć o planach. – Formuła jest taka, by każdy czuł się swojsko, dobrze, by móc się spotkać, porozmawiać, spędzić atrakcyjnie czas – mówi Angelika Leszczyńska, prezes Fundacji, która podkreśla, że wieczór jest wyjątkowy, gdyż przez wiele tygodni trwają do niego przygotowania.

W jego trakcie odbywa się pokaz mody, a zaprezentowane kreacje uczestnicy kolacji mogą wylicytować na własność. W tym roku kolekcję opracowały Alina Sztykowska i Sylwia Mróz, a tworzyły ją Katarzyna Piórkowska, Renata Nowastowska, Anna Siedlecka, Helena Cybulska, Ludmiła Pron i Katarzyna Kowalska. W rolę modelek wcieliły się Jolanta Kubicka, Alicja Kosiba, Dagmara Boniecka, Agnieszka Jęsiek-Barabasz, Sylwia Mróz i Paulina Brewka. Modelki uczesane zostały przez Paulinę i Elwirę z salonu fryzjerskiego Glamur, a makijaże wykonała Agata Pachuc.

W trakcie kolacji wystąpił zespół Astra Luna, wzbudzając aplauz zgromadzonych gości.

Tradycją corocznego spotkania jest licytacja otrzymanych i pozyskanych przez fundację przedmiotów i vucherów. W tym roku przykładowo można było wylicytować świąteczną bombkę z autografem Marii Czubaszek, kolekcjonerską piłkę do tenisa ziemnego z autografem Rafaela Nadala, weekend w górskim domku, artystyczną biżuterię czy też reklamę na kołach mobileRa, na których biegają osoby niepełnosprawne. Emocje sięgały zenitu, wiele przedmiotów osiągało niebotyczne kwoty, nagradzane ogromnymi brawami uczestników kolacji.

W sumie z licytacji uzyskano niebotyczną kwotę 106 tysięcy złotych! W trakcie kolacji można było zakupić wiele rzeczy własnoręcznie wykonanych przez wolontariuszy fundacji i jej pracowników, które można nabyć każdego dnia w wyjątkowym sklepie charytatywnym Złotowianki HelpShopie, który znajduje się na ulicy Boh. Westerplatte 29, nieopodal dworców PKP i PKS. Przypomnijmy, że również na fun pagu Licytacje Złotowianki trwają licytacje internetowe, tam również znajduje się cała masa niezwykle cennych pamiątek, takich jak koszulki znanych piłkarzy, tenisistów stołowych czy gadżety skoczków narciarskich. Natomiast na Charytatywni Allegro trwa licytacja uczestnictwa w finale 11 edycji Top Model, na którą zwycięzca licytacji zostanie zabrany przez Zuzannę Kołodziejczyk, zwyciężczynię 3. edycji programu i Artura Rumińskiego, DJ Rubina.