> Aktualności > Zosia Kałucka brązową medalistką paralekkoatletycznych mistrzostw Europy

Zosia Kałucka brązową medalistką paralekkoatletycznych mistrzostw Europy

Zdjęcie przedstawia kobietę na rowerze biegowym

Mamy pierwszy w historii medal mistrzostw Europy w RaceRunning!

Zofia Kałucka, zawodniczka fundacji Złotowianka, zdobyła brązowy medal na World Para Athletics European Championships, jakie są rozgrywane w Bydgoszczy. W biegu RaceRunning na 100 m Zosia dobiegła na metę z czasem 20,19 s. To wielki sukces najmłodszej w stawce, 19-letniej zawodniczki i pierwszy medal Polski w RaceRunning na Mistrzostwach Europy! Trenerkami Zosi są Karina Buczek i Paulina Klaczyńska, pracujące w fundacji Złotowianka.

Bardzo dobre występy zaliczyli również pozostali zawodnicy Złotowianki – Patryk Krause pobił swój rekord życiowy i czasem 25,32 s zwyciężył w biegu panów na tym samym dystansie, a Miriam Dominikowska uzyskała czas 23,59 s.

Gratulujemy zawodnikom, ich rodzicom i trenerom! Fundacja jest z Was dumna!

AL