Dotacje

Zgodnie z zarządzeniem nr 389 Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 września 2023 r. w sprawie przyznania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych, z przeznaczeniem dla Fundacji „Złotowianka” na dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn. „III etap budowy Centrum Frame Running” przyznane zostało dofinansowanie w wysokości 2021300,00 zł

Decyzja MF/FG6.4143.3.452.2023.MF.4559 z dnia 4 października 2023 r

Krótki opis zadania:

FRAME RUNNING (do 31.12.2021 r. pod nazwą RaceRunning) to dyscyplina sportu dla osób z niepełnosprawnościami. Jej twórcami są Duńczycy Mansoor Siddiqui i Connie Hansen. Mansoor od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jego marzeniem było bieganie, więc wraz z Connie wymyślili ramę na trzech kołach z siodłem i podporą. Konstrukcja i odpowiednie ustawienie ramy odciążają kończyny dolne, przez co te, wolne od ciężaru ciała, mogą się odepchnąć od ziemi i zawodnika ponieść.

Centrum Frame Running będzie miejscem spotkań, treningów, rehabilitacji dla OzN. Miejscem integracji z innymi sportowcami z niepełnosprawnościami oraz ze zdrowym światem sportowym. Organizowane będą też w nim konferencje, szkolenia dla trenerów Frame Running, obozy.

Będzie też miejscem kulturalnym, w którym odbywać się będą eventy z miejscem dostosowanym do OzN Centrum pozwoli też na rozszerzenie skali działań związanych z recyklingiem, z produktami handemade, z HelpShopem – charytatywnym sklepem fundacji’

Centrum FR stanowić będą:

sala rehabilitacyjno-sportowa,

sala do terapii manualnej,

pokoje przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami,

sala konferencyjna,

magazyny.