> Aktualności > Oświadczenie

Fundacja Złotowianka- Komunikat dotyczący rozliczania PIT-ów za darmo

W związku z dyskusją, jaka się wywiązała z powodu zbiórki pieniędzy na rzecz podopiecznej fundacji Złotowianka podczas eventu Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski w Pile, oświadczam, iż Fundacja jest organizacją apolityczną i nie angażuje się w żadne polityczne spory.

Nie byliśmy współorganizatorem pilskiego eventu – to nasza podopieczna zwróciła się do fundacji z prośbą o wydanie pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej podczas tego spotkania kobiet. Mamy blisko 1500 podopiecznych, wielu z nich organizuje zbiórki publiczne na swoje leczenie w całej Polsce. Jeśli zbiórka jest przeprowadzona zgodnie z prawem, spełnione są wszelkie wymogi formalne, mamy obowiązek wyrazić na nią zgodę.
Z drugiej strony – Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski podejmuje wiele cennych inicjatyw na rzecz kobiet – ostatnia, przeprowadzona w Pile, pozwoliła znacznie wesprzeć naszą podopieczną, mamę czwórki dzieci, która choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Podczas tej zbiórki nasza podopieczna zebrała dużo więcej pieniędzy niż podczas innych zbiórek. To jest najważniejsze w tej całej sytuacji, uważam. Prosimy nie dopatrywać się drugiego dna w działaniach fundacji i naszych podopiecznych – i my, i oni mamy na celu tylko jedno: zbieranie środków na leczenie i pomoc im w zmaganiu się z ich chorobami.
Każdą osobę, która ma lepsze pomysły na gromadzenie funduszy dla naszych podopiecznych niż prowadzenie zbiórek publicznych wśród ludzi, którzy chcą ich wesprzeć, zapraszam do nas – chętnie skorzystamy w Państwa pomocy i wspólnie będziemy działać dla ludzi skrzywdzonych przez los.

Angelika Leszczyńska
prezes fundacji Złotowianka