> Podopieczni > j > Jarzębowski Szymon J/70

Jarzębowski Szymon J/70

Zdjęcie przedstawia chłopaka z kapturem na głowie stojącego przy świerkach

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Czarnków
23.03.2011

Szymon urodził się w marcu 2011 r. jako normalny zdrowy chłopiec. Jego rozwój psychoruchowy przebiegał w sposób prawidłowy. Problemy zaczęły się na etapie rozwoju mowy czynnej, która zaczęła rozwijać się z opóźnieniem, a w wieku dwóch lat została zahamowana. Dodatkowo Szymon zaczął budzić się w nocy z płaczem, oraz reagował agresywnie na kontakty typu głaskanie po włosach.
To skłoniło nas do poszukiwania pomocy u specjalistów, wbrew zapewnieniom otoczenia, znajomych czy pediatry, że to jest normalne i nie ma co panikować.
W lipcu 2013 r. trafiliśmy do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile. Tam została postawiona diagnoza – Szymon ma zespół Aspergera.
Od tego czasu Szymon regularnie bierze udział w terapii indywidualnej i grupowej. Początkowo równolegle był prowadzony przez logopedę i psychologa. Obecnie jest to tylko opieka psychologa gdyż dzięki pomocy logopedy Szymon mówi już wyraźnie. Dzięki wskazówkom terapeutów staramy się pomóc synowi w adaptacji w środowisku rówieśników oraz staramy się wyrabiać w nim modele zachowań, które mają pomóc mu w kontaktach z otoczeniem. Dodatkowo staramy się wyprzedzać tok nauczania szkolnego i przygotowywać go wcześniej do zadań, które będą realizowane w programie nauczania. Tylko dzięki tej pracy i pomocy Szymon na chwilę obecną funkcjonuje nie odstając zbytnio od rówieśników pod kątem nabywanych umiejętności.

Cel szczegółowy: Jarzębowski Szymon J/70

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Jarzębowski Szymon J/70