> Podopieczni > n > Nowak Wojciech N/31

Nowak Wojciech N/31

zdjęcie przedstawia chłopca w stabilizatorze

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Piła

Data urodzenia: 13.04.2015

Wojtek jest obciążony chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym o nazwie Zespół Smitha, Lemliego i Opitza. Jest to rzadka choroba metaboliczna, w której organizm nie wytwarza cholesterolu. Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego rozwoju, jest składnikiem budulcowym błon komórkowych i otoczki, które ochraniają komórki nerwowe. SLO charakteryzuje się występowaniem licznych wad wrodzonych ze współistniejącym opóźnieniem rozwoju psychoruchowego. U Wojtka występują zaburzenia w działaniu układu pokarmowego jak brak odruchu ssania, trudności w połykaniu, brak łaknienia, wymioty, biegunki. Z powodu małego przyrostu masy ciała i braku umiejętności samodzielnego jedzenia miał założoną sondę nosowo-żołądkową a obecnie PEG (Przezskórna gastrostomia endoskopowa). Ponadto Wojtuś ma wrodzone obniżone napięcie mięśniowe jest słaby i wiotki, dlatego wskazane jest intensywne wdrożenie fizjoterapii. Konieczna jest kompleksowa stymulacja: rehabilitacyjna, neurologiczna, logopedyczna, psychologiczna i pedagogiczna. Wojtek pozostaje także pod opieką wielu specjalistów takich jak: gastroenterolog, genetyk, neurolog, endokrynolog, chirurg, neurochirurg, okulista, kardiolog, laryngolog, logopeda i dietetyk. Życie Wojtka to ciągłe wyjazdy do lekarzy i rehabilitacje. Mimo tego jest radosny, ciekawy świata i otaczających go ludzi.

Największym marzeniem dla nas rodziców jest to aby Wojtuś zaczął jeść oraz rozwijał się psychicznie i ruchowo.

Cel szczegółowy: Nowak Wojciech N/31

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Nowak Wojciech N/31