> Podopieczni > z > Zdanowicz Dominika Z/116

Zdjęcie przedstawia kobietę uśmiechniętą

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Piła
10.03.1983

Dominika urodziła się w 7 miesiącu ciąży z dziecięcym porażeniem mózgowym, cztero-kończynowym niedowładem spastycznym. Porusza się na wózku inwalidzkim. Potrafi przejść kilka metrów przytrzymując się wózka lub chodzika. Potrafi też zrobić parę kroków opierając się o meble. Ręce również ma częściowo niepełnosprawne. Dominika ma również zdiagnozowaną epilepsję, zwyrodnienia stawów, tachykardię zatokową, zespół policystycznych jajników, skrzywienie kręgosłupa oraz dodatkowo dosyć często łapie infekcje.

Od wielu lat przyjmuje leki. Wymaga ciągłej rehabilitacji, Zdajemy sobie sprawę że to jej nie uzdrowi cudownie, ale bardzo pomaga w utrzymaniu jakiejkolwiek sprawności. Rehabilitacja którą otrzymuję w ramach NFZ nie jest wystarczająca, a na dodatkową prywatnie mnie nie stać.

Prawie od początku wychowywałam córkę sama- pokrywałam koszty dowozów na leczenie i rehabilitację. Do tej pory nie korzystaliśmy z pomocy żadnych darczyńców, ani fundacji, lecz jestem coraz starsza i sama potrzebuję opieki lekarzy i nie jestem w stanie zapewnić córce odpowiednich środków na jej leczenie i rehabilitację. Potrzebuję pomocy i dlatego zwracam się o nią do Państwa. Dominika wymaga pomocy drugiej osoby. Jest po trzech operacjach ortopedycznych które niestety nie postawiły jej na nogi. Mamy nadzieję, że Państwo zechcą nam pomóc.

Cel szczegółowy: Zdanowicz Dominika Z/116

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Zdanowicz Dominika Z/116