> Podopieczni > b > Bącela Bartosz B/145

Fundacja Złotowianka- podopieczny

Miejsce zamieszkania: województwo zachodniopomorskie, Bielice
26.12.1999

Bartek połowę swojego życia zmaga się z chorobą neurologiczną. Jeszcze jako mały chłopiec musiał zmierzyć się z dwoma wylewami śródczaszkowymi, które zabrały jego sprawność ruchową. Długie, męczące ćwiczenia, miesiące spędzone w ośrodkach rehabilitacyjnych i opieka wspaniałych specjalistów sprawiły, że z biegiem lat doszedł do siebie w takim stopniu, że stał się samodzielny. Sytuacja dramatycznie zmieniła się we wrześniu 2018 roku. Niespodziewanie Bartek padł ofiarą kolejnego, trzeciego już wylewu. Teraz potrzebuje pomocy przy podstawowych codziennych czynnościach. Cierpi na niezborność czterokończynową, stracił słuch, oddycha dzięki rurce trachostomijnej i ma wadę wzroku. Każdy dzień jest dla niego wyzwaniem. Potrzebny jest sprzęt i profesjonalna rehabilitacja.