> Podopieczni > g > Grzesiak Wiktor G/44

Grzesiak Wiktor G/44

Zdjęcie przedstawia chłopca uśmiechniętego o balkoniku

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Piła
10.11.2007

Wiktor urodził się 10 listopada 2007 r. w 24 tygodniu ciąży z wagą 500 gram w ciężkiej zamartwicy okołoporodowej. Przebywał w szpitalu 5 miesięcy. Przeszedł wiele chorób związanych z wcześniactwem i niedojrzałością organizmu min. retinopatię wcześniaków III0, została przeprowadzona dwukrotna laseroterapia ratująca wzrok, wylew dokomorowy I0 , przetrwały przewód tętniczy Botalla, dysplazję oskrzelowo-płucną. Wiktor ma wiotkość czterokończynową, niedoczynność tarczycy, zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia jedzenia – cierpi na skrajną selekcję jedzenia. Skrajna selekcja jedzenia jest to odmowa wszystkich pokarmów, a spożywanie wyłącznie jednego lub dwóch produktów. Wszelkie terapie nie przyniosły efektu. Wiktor od momentu opuszczenia szpitala w 2008 r. do dnia dzisiejszego jest intensywnie rehabilitowany. Nie chodzi samodzielnie, porusza się przy pomocy balkonika lub drugiej osoby, nie mówi, ma opóźniony rozwój psychoruchowy. Nie jest samodzielny i wymaga stałej opieki drugiej osoby. Jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów.

Cel szczegółowy: Grzesiak Wiktor G/44

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Grzesiak Wiktor G/44