> Podopieczni > k > Kopera Beata K/266

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę uśmiechniętą

Miejsce zamieszkania: województwo śląskie, Jaworzno
07.02.1997

Na pierwszy rzut oka Beata to pełna życia młoda osoba. Jednak pozory mogą mylić. Ta z reguły uśmiechnięta dziewczyna ma problemy ze zrozumieniem otaczającego ją świata, nie rozumie mowy ciała i dosłownie odbiera to, co mówią inni. Ma zdiagnozowany autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym oraz skrzywienie kręgosłupa.

Urodziła się pewnego lutowego popołudnia 1997 r. jako teoretycznie zdrowa dziewczynka z dość niską wagą, bo ważyła zaledwie 2700g. Od początku miała duże problemy zdrowotne, ponieważ bardzo dużo wymiotowała, mało przybierała na wadze i miała problem z nauką ssania.

Obecnie Beata uczęszcza do Szkoły Specjalnej na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej do klasy dla osób z autyzmem. Uczy się tam codziennych czynności, np. robienia zakupów, gotowania itp. Wszystko jest dostosowane do jej możliwości intelektualnych.

Beti zawsze będzie potrzebowała pomocy i wsparcia bliskich w życiu codziennym. Nie podejmie również pracy zawodowej. Jednak systematyczna terapia i rehabilitacja ciągle zwiększają jej samodzielność.

Na co dzień stosujemy różne formy terapii-SI, hipoterapia, zajęcia z pedagogiem i psychologiem oraz rehabilitację ruchową. Jedną z form terapii są też wyjazdy w nowe, nieznane miejsca – na turnusy rehabilitacyjne. Taka socjalizacja to bardzo dobry trening umiejętności społecznych dla Beaty.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% lub dowolnej wpłaty na subkonto córki w Fundacji. Każda najmniejsza nawet wpłata będzie bardzo pomocna i za każdą dziękujemy.

Cel szczegółowy: Kopera Beata K/266

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Kopera Beata K/266