> Podopieczni > k > Kornatka Aldona K/285

Zdjęcie przedstawia kobietę leżącą

Miejsce zamieszkania: województwo dolnośląskie, Głogów
19.08.1983

Na początku Stycznia 2018 roku wyczułam sobie guzka w lewej piersi. Miało być łatwo – usg. wskazywało na guza liściastego, którego można było wyciąć. Niestety na koniec lutego biopsja rozwiała te podejrzenia i usłyszałam diagnozę rak rdzeniasty potrójnie ujemny Ki67 90%. W tej sytuacji operacja nie wchodziła w grę. Lekarze, u których się leczę w Poznaniu zastosowali agresywne leczenie także w marcu zaczęłam przyjmować chemioterapie, która skoczyła się we wrześniu. Leczenie na tyle zmniejszyło raka, że zakwalifikowałam się na operację. W międzyczasie zrobiłam badania genetyczne, które potwierdziły mutacje genu Brca1. Wiązało się to z radykalna mastektomia i wycięciem węzłów chłonnych, a także w niedługim czasie muszę usunąć druga pierś oraz jajniki i jajowody, gdyż ryzyko ponownego zachorowania jest w moim przypadku bardzo duże. Po operacji miałam jeszcze radioterapię, którą skończyłam w lutym 2019. Obecnie mam włożony ekspander, który będzie wymieniony na implant po pół roku, gdy skóra się zagoi. Jestem w połowie leczenia i czekają mnie liczne kontrole lekarskie, badania i zabiegi związane z dalszym leczeniem. Cały czas biorę leki, które pomagają normalnie żyć. Nie sądziłam, że ta choroba jest tak czasochłonna a fundusze też już się skończyły. W końcu odważyłam się poprosić o pomoc.

Cel szczegółowy: Kornatka Aldona K/285

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Kornatka Aldona K/285