> Podopieczni > k > Korus Samuel K/229

Zdjęcie przedstawia chłopca uśmiechniętego

Miejsce zamieszkania: województwo pomorskie, Skowarcz
23.11.2016

Samuel urodził się 23 listopada 2016 roku jako wcześniak i ważył nieco ponad 2000 g. Stwierdzono u niego zamartwicę urodzeniową i istnieję ryzyko, że po skoń­cze­niu 3 lat może zostać zdiagnozowane Mózgowe Porażenie Dziecięce. Obecnie wiadomo, że ma wadę wzroku oraz zez zbieżny naprzemienny i oczopląs. Do tego dochodzi wiotkość całego ciała, która nie pozwala mu siedzieć, raczkować ani chodzić. Nasz syn jest reha­bi­li­to­wany różnymi metodami praktycznie od skoń­cze­nia pierwszego miesiąca życia. Chodzi również na różne dodatkowe terapie usprawniające. Niestety im syn jest starszy tym bardziej widać opóźnienie psychoruchowe i tym więcej potrzebuje reha­bi­li­ta­cji i terapii. W tej chwili nie wystarczają same wizyty refundowane przez NFZ, ale musimy się skupić na licznych spe­cja­li­stycz­nych turnusach, a które kosztują średnio około 5000 zł za jeden. Dodatkowo powinniśmy również zakupić specjalny pio­ni­za­tor oraz kombinezon, który pomógł by mu w jakości ćwiczeń. Dla syna najważniejsza jest systematyczna reha­bi­li­ta­cja, abyśmy w końcu mogli zobaczyć jego pierwszy krok, oraz liczne terapie: wzroku, logopedyczna, sensoryczna, aby mógł właściwie odbierać bodźce dostarczane przez świat. Pomimo intensywnej pracy Samuel jest bardzo wesołym chłopcem. Bardzo dużo się uśmiecha i jest ciekawy świata. Dlatego chcemy zrobić wszystko, aby ułatwić mu to odkrywanie.

W związku z tym, gdybyście chcieli Państwo wesprzeć nas w dążeniu do samodzielności naszego syna, prosimy o pomoc. Należymy do Fundacji Złotowianka i jakiekolwiek wpłaty prosimy przekazywać na konto:

FUNDACJA ZŁOTOWIANKA
UL. WIDOKOWA 1
77-400 ZŁOTÓW
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010 SBL ZAKRZEWO

W tytule: darowizna na rzecz SAMUEL KORUS, K/229

Za wszelką pomoc dziękujemy z całego serca.

Mirka i Krystian Korus – rodzice Samuela

Cel szczegółowy: Korus Samuel K/229