Dopóki jesteśmy, nikt nie będzie sam

> Podopieczni > k > Kosek Dominika K/204

Kosek Dominika K/204

Miejsce zamieszkania: województwo małopolskie, Kalwaria Zebrzydowska
Data urodzenia:
14.11.2000

Dominika ma 16 lat, jest w śpiączce po ciężkim zabiegu usunięcia guza mózgu. W grudniu ubiegłego roku zaczęła skarżyć się na bóle i zawroty głowy. Dzięki szybkie interwencji lekarza rodzinnego została skierowana na badania do szpitala. Podczas pobytu zdiagnozowano u niej guza mózgu, który znajdował się w niebezpiecznym miejscu. Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o przeprowadzeniu operacji w dniu 18.01.2017r. Dominika strasznie obawiała się zabiegu, a w szczególności tego, że się nie wybudzi. Cała rodzina zapewniała ją o powodzeniu operacji oraz o wybudzeniu po narkozie. Niestety obietnice całej naszej rodziny nie zostały spełnione, nasza księżniczka nie wybudziła się. W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie nasze ukochane dziecko zmagało się ponad miesiąc czasu z bardzo wysoką gorączką i infekcją bakteryjną.
Od dnia 07.03.2017r. Dominika przebywa w klinice Budzik w Warszawie. Czeka ją bardzo długa, ciężka oraz kosztowna rehabilitacja.
Jako jedyny żywiciel rodziny od początku choroby córki przebywam z nią w szpitalach. Z tego powodu konieczna była rezygnacja z pracy oraz dotychczasowych dochodów, wszystko po to aby pomóc mojej najmłodszej córce. Mama Dominiki również przeszła ciężką chorobę i nie może się nią zaopiekować tak jak by tego chciała. W 2012 roku stwierdzono u niej niewydolność obu nerek, co natychmiast doprowadziło do dializ. W 2014 roku znalazł się dla niej dawca, w Gdańsku został przeprowadzony przeszczep organu. Od tego czasu przebywa na lekach immunosupresyjnych – obniżających odporność organizmu. Doprowadziło to dalszych powikłań min. Pogorszenia się wzroku, przez co niezbędna jest operacja zaćmy obu oczu.
Kilka słów o naszej księżniczce. Dominika zwana przez wszystkich „Misią” jest osobą cichą, spokojną, wrażliwą i uczynną. W każdej złej chwili skromnym uśmiechem potrafiła rozweselić cierpiącą osobę. Od najmłodszych lat jest wzorową uczennicą. Uczęszczała do liceum o profilu socjalnym. Jej pasją i główny zainteresowaniem była kosmetologia z którą wiązała swoją przyszłość. Pomagała potrzebującym w corocznych zbiórkach żywności dla Caritas. Od 5 roku życia godnie uczestniczyła w procesji Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na sierpniowych dróżkach Kalwaryjskich. Od dziecka jej marzeniem było zostać Królową Procesji. Po tych wszystkich latach jej marzenie miało zostać spełnione w tym roku.
Wspólnie pomóżmy wyciągnąć ją z długiego snu aby mogła zrealizować jej dotychczasowy największy cel ! Wierzymy, że wspólnie damy radę !