> Podopieczni > k > Krzyżanowski Ariel K/232

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców
Miejsce zamieszkania: województwo kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz
11.12.2016

Ariel Krzyżanowski jest bliź­nia­kiem pierwszym, urodzonym w 29Hbd z masą 1380 g.  Choruje na:

– Nasiloną żółtaczkę wcześniaków,

– Zapalenie płuc,

– Niedokrwistość,

– Dysplazja oskrze­lowo-płucna,

– OUN-rozległe zmiany leu­ko­ma­la­cyjne,

– Retinopatia wcześniaków 1/2 stopień,

– Zespół zaburzeń oddychania noworodka,

– Napięcie mięśniowe,

– Alergia pokarmowa,

– Skrzywiony kręgosłup.

Ariel nie rozwija się prawidłowo, bardzo daleko mu do rówieśników. Została postawiona diagnoza: Dziecięce porażenie mózgowe. Stara się przekręcać na prawy bok,

ale nie do końca mu to wychodzi, ponieważ ma zakodowywany zły wzorzec i napięcie mięśniowe przeszkadza w poruszaniu się. Nie trzyma główki, nie pełza, nie raczkuje, nie siedzi, nie stawia pierwszych kroków. Ma problem z jedzie­niem i prze­ły­ka­niem pokarmów, często wymiotuje i w związku z tym traci na masie ciała. Wymaga stałej opieki wie­lo­spe­cja­li­stycz­nej, codziennych reha­bi­li­ta­cji, inhalacji.

Ariel ma problemy ze wzrokiem, przez uszkodzenia w mózgu nie ma z nim kontaktu wzrokowego. Nikt nie jest w stanie nam powiedzieć czy nasz Synek kiedykolwiek stanie na nogi. Choć z pozo­ru wygląda na zdrowego chłopca, wcześniactwo zostawiło za sobą ślady. Najważniejsze dla Ariela są reha­bi­li­ta­cje. Do pracy niestety wrócić nie mogę, ponieważ Ariel potrzebuje stałej opieki, reha­bi­li­ta­cje, inhalacje. Potrzebne również są ortezy na stópki i pio­ni­za­tor, a w przyszłość wózek specjalistyczny.

Kwota którą zbierzemy pomoże nam częściowo pokryć koszty, na sprzęt i reha­bi­li­ta­cje.

Walczymy o całkowitą sprawność fizyczna i psychiczną, chcemy jak najbardziej zmniejszyć stopień porażenia mózgowego. Wierzymy w to, że ciężką pracą uda nam się postawić Ariela na nogi. Bardzo prosimy Państwa o pomoc, za każda kwotę przekazaną na Ariela z całego serca dziękujemy.

Mama, Tata i Eryk – brat bliźniak, który czeka aż będzie mógł bawić się z braciszkiem.: )

Cel szczegółowy: Krzyżanowski Ariel K/232

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Krzyżanowski Ariel K/232