> Podopieczni > m > Makowska Dominika M/188

Makowska Dominika M/188

Zdjęcie przedstawia kobietę uśmiechnięta siedzącą na fotelu

Miejsce zamieszkania: województwo kujawsko-pomorskie, Wąbrzeźno
27.11.1979

Na początku października 2019 roku mój świat się zawalił. Dowiedziałam się o nowotworze trzustki. Byłam wówczas w NRF , bo tam pracuję sprawując opiekę nad osobami starszymi. Po powrocie do Polski diagnoza była jeszcze bardziej poważna – nowotwór trzustki IV stopnia z przerzutami do wątroby. Po pobytach w kilku szpitalach w Grudziądzu I Bydgoszczy wróciłam do domu przed Świętami Bożego Narodzenia „uboższa” o trzustkę, śledzionę , część dwunastnicy, woreczek żółciowy oraz usunięto zmiany chorobowe na wątrobie. W wypisie ze szpitala napisano min.: operacja obejmowała pankreatektomię totalną ze splenektomią oraz resekcję wtórną wątroby.

Z powodu braku trzustki mam bardzo duże wahania cukru we krwi. Na razie wykonuję samodzielne iniekcje z insuliny, ale rozpoczynam właśnie długotrwałą chemioterapię i chcę w związku z tym zakupić pompę insulinową .                          Urządzenie to samodzielnie podaje insulinę nawet jak będę w gorszym stanie fizycznym . Moje obecne wydatki na bieżące leki i preparaty typu: insulina ( 4 razy dziennie) , enzymy trzustki, zastrzyki przeciwzkrzepowe, witaminy, bardzo wzrosły . Ponadto cały czas jeżdżę do różnych specjalistów co również generuje wydatki.

Mam na utrzymaniu wraz z mężem 3 córki w wieku szkolnym. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim. Wobec powyższego moje dochody uległy znacznemu obniżeniu przy jednoczesnym wzroście wydatków.

Mam nadzieję dalej żyć dla siebie i mojej rodziny, dlatego proszę Cię, jeśli tylko możesz bądź jednym z wspomagających Nas aniołów !

Cel szczegółowy: Makowska Dominika M/188

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Makowska Dominika M/188