> Podopieczni > m > Miętkiewicz Julia M/158

Zdjęcie przedstawia kobietę

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Piła
14.02.2004

Julka od wieku przedszkolnego miała stwierdzony Zespół Aspergera, niestety od dwóch lat zauważono u niej postępujący regres intelektualny dlatego od listopada 2019 ma stwierdzoną niepełnosprawność sprzężoną, niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim i autyzm atypowy.
Autyzm atypowy to schorzenie zaliczane do całościowych zaburzeń rozwoju. Tak jak nie ma dwóch identycznych przypadków jego klasycznej odmiany, tak trudno jednoznacznie wskazać swoiste objawy autyzmu atypowego, które będą dotyczyć każdego dziecka. Podobnie jest z leczeniem i terapią, które muszą być bardzo zindywidualizowane. Julka ma trudności w kontaktach z innymi dziećmi, śmieje się w nieodpowiednich sytuacjach, ma ograniczony kontakt wzrokowy, źle znosi zmiany cierpi na skrajną ruchliwość fizyczna, ma trudność w wyrażaniu potrzeb oraz nagłe napady złości, a także nierówny rozwój podstawowych umiejętności.
Tak samo, jak w każdym innym przypadku zaburzeń ze spektrum autyzmu, tak w przypadku autyzmu atypowego terapia jest zindywidualizowana i zaangażowana w nią jest cała nasza rodzina. Niestety nie istnieje tutaj jedna metoda leczenia – są różne potrzeby i objawy. Aby pomóc Julce funkcjonować w otaczającym ją środowisku, aby przygotować ją do relacji społecznych wymaga ciągłej stałej specjalistycznej terapii, jak i różnorakich ćwiczeń terapeutycznych, w których uczestniczy cała rodzina.

Cel szczegółowy: Miętkiewicz Julia M/158

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Miętkiewicz Julia M/158