> Podopieczni > p > Piosik Lena P/238

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę uśmiechniętą

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Wieleń
27.01.2017

Lenka urodziła się 27 stycznia w 2017 roku w 35 tygodniu ciąży. Od samego początku rozwój córki przebiegał poniżej norm rozwojowych – brak gaworzenia, zaczęła chodzić z opóźnieniem w 2 roku życia. Córka ma stwierdzone opóźnienie rozwoju psychoruchowego w tym znaczne opóźnienie rozwoju mowy( aktualnie mówi poszczególne pojedyncze słowa). Sprawność intelektualna  Lenki kształtuje się poniżej oczekiwań ze względu na niski rozwój funkcji percepcyjno -motorycznych. Stwierdzono trudności w zakresie motoryki dużej i małej, percepcji wzrokowej i słuchowej. W rezonansie magnetycznym  zdiagnozowano linijne ognisko niedokrwienne w istocie białej dolnej partii płata ciemieniowego. Lenka wymaga intensywnej stymulacji rozwoju psychoruchowego, stałej opieki neurologopededycznej, opieki neurologa, psychologa oraz okresowej kontroli kardiologicznej.
W tym roku pragniemy zastosować u Lenki tlenoterapię hiperbaryczną ( terapie leczenia tlenem). Lekarze wymagają, także poszerzenia diagnostyki genetycznej.
My, jako rodzice prosimy o pomoc i wsparcie dla Naszej córeczki, aby mogła w przyszłości samodzielnie funkcjonować w życiu codziennym.
Dziękujemy za każde wsparcie.
Rodzice Lenki
Karolina i Adrian