> Podopieczni > s > Skrzyniarz Paulina S/168

Skrzyniarz Paulina S/168

Zdjęcie przedstawia kobietę na wózku w ogrodzie

Miejsce zamieszkania: województwo zachodniopomorskie, Nowogard
01.11.1986

Dnia 28 sierpnia 2008 r. nagle zachorowałam na poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego z porażeniem czterokończynowym z zaburzeniami oddychania. Przez 10 miesięcy, domem moim był OIOM (Szczecin, Goleniów, Warszawa) później Instytut Neurologiczny w Warszawie. W grudniu 2009 r. wróciłam do domu. Mojej choroby nie można wyleczyć farmakologicznie, jedyną pomocą i nadzieją w moim leczeniu była i w dalszym ciągu jest rehabilitacja. Tylko dzięki intensywnej rehabilitacji, (bardzo pragnę żyć choć lekarze nie dawali żadnych szans) zaczęłam samodzielnie oddychać, siedzę na wózku, zaczęłam poruszać lewą ręką, jestem dumna że mogę sama zjeść i nawet napisać kilka słów. Pomimo minimalnej poprawy w dalszym ciągu nie jestem zdolna do samodzielnej egzystencji, potrzebuję całodobowej pomocy osób trzecich oraz rehabilitacji. Jedynie dzięki ćwiczeniom z rehabilitantem moje ręce, nogi, wszystkie stawy są w dobrej kondycji. Jednak przywrócenie władzy w moim ciele jest kosztowne. Opłaty za lekarstwa, środki pielęgnacyjne, ciągła rehabilitacja domowa oraz pobyty w profesjonalnych Ośrodkach Rehabilitacyjnych przewyższają możliwości finansowe moich rodziców (mama nie ma pracy, tato jest na rencie po wylewie krwotocznym z niedowładem.)

Cel szczegółowy: Skrzyniarz Paulina S/168

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Skrzyniarz Paulina S/168