> Podopieczni > s > Stolarski Mateusz S/157

Stolarski Mateusz S/157

Zdjęcie przedstawia chłopczyka w czerwonej bluzce leżącego na łóżku

Miejsce zamieszkania: województwo dolnośląskie, Głogów

Data urodzenia: 11.07.2004

Mateusz jest wcześniakiem, urodził się, w 24 tygodniu ciąży z wagą zaledwie 890 g., pomimo ciężkiego stanu i komplikacji po porodzie, dzielnie walczył o życie. U Mateusza zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe, czterokończynowe, spastyczne oraz niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. Mateusz nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, wymaga całodobowej opieki osób drugich. Ze względu na swoją niepełnosprawność, choroby, oraz nieustanne napięcie ciała, powodujące silne przykurcze mięśniowe, wymaga zakupu stałych leków, prowadzenia rehabilitacji (w tym dogoterapii), ale przede wszystkim zakupu specjalistycznego wózka, który umożliwi mu stabilizację podczas siedzenia i udział w codziennych czynnościach (zajęcia rewalidacyjne, spacery, przebywanie z innymi, oglądanie telewizji itp). Niestety koszt zakupu specjalistycznego wózka jest ogromny (ok. 20.000,00 zł). Od 2006 roku Mateusz jest w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Niestety nie ma szansy na mieszkanie z rodziną, która by o niego dbała i kochała go. Jedynymi bliskimi osobami są dla chłopca pracownicy Domu. Pomimo przeciwności losu Mateusz jest pogodny i uśmiechnięty, lubi kontakty z innymi ludźmi. Chciałby tak jak inni korzystać z życia i cieszyć się nim w miarę swoich możliwości, dlatego zwraca się z gorąca prośbą o pomoc i wsparcie finansowe.

Cel szczegółowy: Stolarski Mateusz S/157

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Stolarski Mateusz S/157