> Podopieczni > s > Szymańska Marcelina SZ/24

Szymańska Marcelina SZ/24

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę na wózku

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Wolsztyn
22.06.2012

Mam na imię Marcelinka i będąc w brzuszku mamusi przeszłam operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej, urodziłam się w 30 tygodniu ciąży.
W pierwszych 3 miesiącach życia przeszłam dwukrotnie reoperację przepukliny. Przez ponad miesiąc wymagałam tlenoterapii, co przyczyniło się do rozpoznania dysplazji oskrzelowo-płucnej. Przeszłam również operację wstawienia zastawki komorowo-otrzewnowej. Jestem cewnikowana ze względu na obecność pęcherza neurogennego, zdiagnozowano u mnie retinopatię wcześniaczą, która wymagała zabiegu okulistycznego. Mam również niedowład kończyn dolnych i poruszam się na wózku inwalidzkim.
Obecnie największą szansą dla mnie jest stała i kompleksowa rehabilitacja, dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku na pomoc w rehabilitacji i leczeniu.
Mam troje rodzeństwa Olę, Wiktorię i Michała. Opiekuję się nami tylko mama. Moje rodzeństwo miało to szczęście być z tatą, mnie niestety nie było to dane, gdyż zmarł, gdy byłam jeszcze w brzuszku mamy.
Dzisiaj zwracam się do Państwa o pomoc ręką mojej mamy, ale w przyszłości chciałabym Państwu samodzielnie podziękować za okazaną nam pomoc i serce.

Jestem podopieczną Fundacji „Złotowianka”
Nr KRS: 0000308316
MARCELINA SZYMAŃSKA SZ/24