> Podopieczni > w > Wachowiacz Tymoteusz W/224

Wachowiacz Tymoteusz W/224

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Złotów
Data urodzenia:
01.08.2023

Cześć, mam na imię Tymoteusz choć w szpitalach nazwano mnie „Cypiskiem” ze względu na długość i kolor moich włosów
Od razu po urodzeniu zamiast cieszyć się domowym zaciszem – zostałem transportowany do szpitala w Bydgoszczy z podejrzeniem guza nadnercza prawego. Początkowo przypuszczano, że może być to krwiak poporodowy lecz zamiast się wchłaniać to rósł razem ze mną. Po 3 tygodniach guz urósł dwukrotnie, a po 3 miesiącach objętościowo czterokrotnie.
Badanie scyntygraficzne w Grudziądzu, badanie radiologiczne i USG brzuszka w Bydgoszczy oraz badana dobowa zbiórka moczu w klinice w Gdańsku potwierdziła, że mam NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY – NEUROBLASTOMA (nerwiak zarodkowy współczulny).
Bardzo szybko znaleziono mi termin operacji, gdzie wycięto mi guza i prawe nadnercze. Będę żył tylko z jednym. Badanie histopatologiczne w Krakowie wykazało, że to I stopień neuroblastomy, lecz mimo to będę musiał zaprzyjaźnić się ze szpitalami by ciągle kontrolować czy nie ma regresu choroby lub przerzutu na inny narząd.

Dane z Instytutu Matki i Dziecka mówią, że w Polsce u 14 noworodków rocznie rozpoznaje się złośliwy guz lity, w tym mój…

Rodzice mówili mi, że bardzo współpracowałem ze wszystkimi lekarzami i pielęgniarkami, a moje pogodne usposobienie wywoływało uśmiech u wszystkich wokół. Starałem się być dzielny dla rodziców, bo ciągle czułem ich bliskość. Chcą zabezpieczyć mnie finansowo gdybym jednak musiał podjąć leczenie chemioterapią czy inną formą ratowania mi życia. Dalej będę walczył z całych sił tylko tym razem potrzebuje wsparcia nie tylko rodziców, ale i waszego! Dzięki waszej pomocy finansowej będę miał rehabilitację, a rodzice nie będą musieli martwić się o koszty związane z dojazdem do szpitali.
Chcesz mnie wesprzeć?
Możesz to zrobić podając moje dane przy rozliczeniu 1,5 % podatku lub wpłacając darowiznę na poniższe dane.
Z całego serduszka dziękuję
Pamiętajcie, dobro wraca!
Ściskamy mocno,
Cypisek Tymek z rodzicami

Możesz przekazać 1,5% podatku w zeznaniu podatkowym PIT wpisując:
Numer KRS:
0000308316
Cel szczegółowy: Wachowiacz Tymoteusz W/224
Bądź przekazać darowiznę w dowolnej kwocie, dokonując przelewu na poniższe dane:
Fundacja Złotowianka
Nieznanego Żołnierza 9
77-400 Złotów
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Wachowiacz Tymoteusz W/224