> Podopieczni > w > Wojnicka Łucja W/182

Wojnicka Łucja W/182

zdjęcie przedstawia dziewczynkę leżąca na poduszce

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Kaczory
Data urodzenia:
13.03.2019

Łucja urodziła się 13.03.2019 roku. Do dziesiątego miesiąca życia była okazem zdrowia. Potem zachorowała na rumień trzydniowy-zwykłą niemowlęcą infekcję. Po tej infekcji nasz świat się zawalił. Z dnia na dzień stan naszego dzieciątka drastycznie się pogarszał. Rozszerzona diagnostyka ciągle nie dawała odpowiedzi z jaką chorobą mamy do czynienia. Lekarze zdawali się błądzić we mgle.
Po półtora roku od zachorowania dostaliśmy diagnozę, która rozsypała nasz świat w pył po raz drugi. Łucja cierpi na tzw. zespół Aicardiego-Goutieresa. Jest to rzadki zespół wad wrodzonych, z których najważniejsze to uszkodzenie mózgu skutkujące upośledzeniem umysłowym i fizycznym. W konsekwencji Łucja ma bardzo obniżone napięcie mięśniowe w osi głowa-tułów, a podwyższone w kończynach. Nie pełza, nie raczkuje, nie chodzi, nie stoi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi sylab ani słów, nie powtarza, ma ogromne trudności z jedzeniem, nie chwyta, nie podpiera się na rękach, nie wykonuje żadnej czynności samodzielnie, nie komunikuje swoich potrzeb, nie jest w stanie się do nas przytulić…
Jednak mimo tak ciężkiej choroby Łucja jest bardzo pogodna, ciekawa świata, uśmiecha się i zaczepia każdego kogo napotka na swojej drodze. Uwielbia kontakt z ludźmi i ze zwierzętami, kocha zajęcia na basenie i szaleństwa z tatusiem.
Czasem tylko płacze…
Jedyne co możemy dla niej robić to intensywnie i wielokierunkowo rehabilitować, aby tworzyć w mózgu nowe szlaki komunikacji. Niestety choroba charakteryzuje się też tym, że mimo intensywnej rehabilitacji, umiejętności bardzo słabo posuwają się do przodu. A każda infekcja gorączkowa, znieczulenie ogólne, szczepienie, może spowodować nagły i znaczący regres zdobytych umiejętności.
Jednak walczymy jak lwy o najdrobniejszą umiejętność naszej Kruszyneczki. Naszym marzeniem jest aby Łucja samodzielnie siedziała i aby brała do rączek przedmioty. Jednak te niby trywialne dla większości umiejętności to dla nas Himalaje.
Bardzo prosimy Was o wsparcie w tej naszej nierównej walce. Każda wpłata, każdy 1%, każda modlitwa przybliża nas do naszych Himalajów.
Wesprzyj

Możesz przekazać 1,5% podatku w zeznaniu podatkowym PIT wpisując:
Numer KRS:
0000308316
Cel szczegółowy: Wojnicka Łucja W/182
Bądź przekazać darowiznę w dowolnej kwocie, dokonując przelewu na poniższe dane:
Fundacja Złotowianka
Nieznanego Żołnierza 9
77-400 Złotów
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Wojnicka Łucja W/182