> Podopieczni > w > Wróblewska Eliza W/176

Wróblewska Eliza W/176

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę uśmiechnięta

Miejsce zamieszkania: województwo mazowieckie, Warszawa
Data urodzenia:
16.03.2015

Eliza jest dzieckiem z opóźnieniem psycho-ruchowym i praktycznie od urodzenia wymaga stałej rehabilitacji oraz opieki lekarzy specjalistów. Cały czas jest też diagnozowana pod kątem różnych chorób, m.in. autyzmu.

Wszystko zaczęło się od ataków padaczkowych, które wystąpiły u Elizy w wieku 5 tygodni. Mimo wielu badań, nie udało się ustalić ich przyczyny. Z biegiem czasu coraz mocniej czuliśmy, że coś jest nie tak. Staraliśmy się szukać przyczyny, a przy okazji cały czas ją rehabilitowaliśmy. Gdy Eliza miała 2,5 lat stwierdzono u niej bardzo rzadką anomalię genetyczną. Na dzień dzisiejszy nie znaleziono metody, która pozwoli na leczenie, dlatego staramy się stworzyć warunki, dzięki którym będzie na tyle samodzielna, na ile to możliwe.

Eliza chodzi do terapeutycznego punktu przedszkolnego, w którym – poza terapią grupową – uczęszcza na terapię indywidualną, nastawioną na rozwój funkcji poznawczych z elementami stymulacji sensorycznej oraz logopedii. Eliza jest dziewczynką uśmiechniętą, pogodną i chętną do poznawania nowych rzeczy. Dzięki swojej ciężkiej pracy, godzinach spędzonych na rehabilitacji i uporowi w wieku niecałych 3 lat zaczęła czworakować, 5 miesięcy później stała już na nogach, a miesiąc później stawiała pierwsze kroki. Chodzenie i bieganie wychodzi jej coraz lepiej, bo czasami sami mamy problem, aby ją dogonić…

W marcu Eliza kończy 5 lat. Jest dzieckiem niemówiącym, za to wesołym oraz cieszącym się z każdego najmniejszego sukcesu. Bardzo cieszy ją jak komuś coś się uda, mimo że sama z wieloma rzeczami ma ogromny problem. Ma w sobie niesamowity upór, który nie pozwala jej się poddać. Z każdym dniem walczymy o to, aby Eliza była jak najbardziej samodzielna. Nie jest to proste, gdyż nie komunikuje swoich potrzeb fizjologicznych, trzeba ją karmić oraz ubierać. Pilnować, aby przypadkiem nic sobie nie zrobiła. Wierzymy jednak w to, że dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości uda nam się przezwyciężyć wiele problemów.

Jako rodzice Elizy bardzo dużo uczymy się od niej i poznajemy świat od innej strony. Nie jest nam jednak łatwo patrzeć jak nasze dzieciątko ma problemy z funkcjonowaniu w życiu codziennym, dlatego z całego serca prosimy o wsparcie finansowe, które pozwoli nam na dalszą walkę o Elizy lepszą przyszłość, a także poprzez badania zrozumienie, w jaki sposób możemy jej to ułatwiać.

Możesz przekazać 1,5% podatku w zeznaniu podatkowym PIT wpisując:
Numer KRS:
0000308316
Cel szczegółowy: Wróblewska Eliza W/176
Bądź przekazać darowiznę w dowolnej kwocie, dokonując przelewu na poniższe dane:
Fundacja Złotowianka
Nieznanego Żołnierza 9
77-400 Złotów
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Wróblewska Eliza W/176