> Aktualności > WielkaMoc Mazurka

WielkaMoc Mazurka

Zdjęcie przedstawia grupę kobiet

142 mazurki – tyle ciast stanęło do walki o tytuł najdroższego i najładniej udekorowanego

W tym roku mazurki do akcji piekła cała fundacyjna grupa wolontariuszek i pracownic – pod przewodnictwem Beaty Wiącek i Barbary Walkowiak w złotowskiej Zabajce 2 ciasta przygotowywały: Karina Buczek, Bogumiła Dudek, Danuta Drąg, Elżbieta Gmurczyk, Wanda Hermann, Urszula Hrynkiewicz, Ewa Jóźwiak, Anna Lizoń, Lucyna Myśliwiec, Renata Nowastowska, Anna Siedlecka, Grażyna Sobek i Klaudia Szczepkowska.Upieczone mazurki powędrowały do firm, szkół, przedszkoli i żłobków, organizacji i stowarzyszeń, a także osób prywatnych. Udekorowane walczyły na Fb grupie Licytacje Złotowianki o miano najcenniejszego, a na Fb zlotowskie.pl o tytuł najpopularniejszego.Z tej szczytnej rywalizacji (dochód bowiem będzie kolejną cegiełką do budowy Centrum FrameRunning) zwycięsko wyszły firma Quad (to już się stało tradycją – Quad wygrywa co roku), a najwięcej „lajków” zebrał mazurek, udekorowany przez klasę 0b z SP w Debrznie – te dwie placówki otrzymają od fundacji nagrody.Prezes fundacji postanowiła wyróżnić także twórców największego tegorocznego mazurka, przygotowanego w całości przez Maję Pawlak i Tomasza Cybulskiego.Owoc naszej mazurkowej akcji? Poza świetną zabawą blisko 8.000 złotych.Dziękujemy! I tym, którzy mazurki dekorowali, i tym, którzy je licytowali.