> Aktualności > 1 marca 2023 roku rozpoczęliśmy realizację projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) pod nazwą „Organizacja zajęć sportowych w ramach sekcji FR i OR”.

Zdjęcie przedstawia logo

1 marca 2023 roku rozpoczęliśmy realizację projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) pod nazwą „Organizacja zajęć sportowych w ramach sekcji FR i OR”. Jest to już kolejny projekt, który możemy realizować dzięki wsparciu PFRON-u. Przedsięwzięcie to potrwać ma do 28 lutego 2025 roku. Dotychczas podejmowaliśmy się realizacji projektów rocznych, a teraz przed nami prawdziwe wyzwanie, ale wierzymy, że nasze działania, dzięki pomocy PFRON-u, pomogą beneficjentom, a jest ich aż 97, lepiej radzić sobie ze swoją niepełnosprawnością, bo oprócz zajęć sportowych FrameRunning beneficjenci projektu skorzystają z pomocy psychologa (z zajęć będzie korzystało 15 osób), dietetyka (pomocy zostanie udzielona 22 osobom) i fizjoterapeuty (z tej formy wsparcia skorzysta 45 osób). 16 beneficjentów będzie brało udział w zajęciach ogólnorozwojowych, które mają wspomóc ich rozwój psychoruchowy, dzięki zajęciom organizowanym na warsztatach usprawniania i dzięki ćwiczeniom gimnastycznym, drenażom, masażom i ćwiczeniom w wodzie. Wachlarz form wsparcia jest naprawdę szeroki i wierzymy, że każdy z beneficjentów będzie wzmacniał swój potencjał psychoruchowy. Nieocenione będzie w tym zakresie wsparcie wolontariuszy.

Rozszerzamy nasze działania o kolejne miasta w Polsce. W tej edycji treningi będą prowadzone we Wrocławiu (dwie sekcje), w Warszawie (dwie sekcje),  Pile (2 sekcje), Piasecznie,  Luboniu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Złotowie.

Czerwiec jest już czwartym miesiącem realizacji projektu, a ciepła pora pozwala uczestnikom na wzmacnianie siły swoich mięśni poza murami budynków. Promienie słoneczne wpływają korzystnie na dobre samopoczucie psychofizyczne. Zachęcamy do obserwowania naszych działań na Facebook’u FrameRunning.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON.