> Podopieczni > p > Poczekajło Antoni P/242

Poczekajło Antoni P/242

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Jastrowie

Data urodzenia: 05.08.2011

Antek to dwunastolatek, który od dziecka pasjonuje się strażą pożarną, a od około 5. roku życia z dużą pasją trenuje piłkę nożną. Podczas wakacji miał okazję uczestniczyć w pierwszych w życiu obozach: piłkarskim organizowanym przez klub MKS Polonia Jastrowie oraz obozie szkoleniowo – pożarniczym MDP Augustowo/Głubczyn. Czas spędzony na zabawie i zgłębieniu wiedzy na temat straży pożarnej i pomocy niesienia innym utwierdził Antka o tym, iż w przyszłości chciałby zostać strażakiem. W ten sposób kontynuowałby tradycję rodzinną, gdyż dziadek i tata to zawodowi strażacy.

Podczas obozu sportowego pojawił się ból kolana, który z czasem zaczął przybierać na sile po dłuższym chodzeniu. Antek zaczął utykać. Po diagnostyce szpitalnej usłyszeliśmy druzgocace podejrzenia.

Niestety dalsza diagnostyka w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Gdańsku potwierdziła wstępna diagnozę:

Nowotwór talerza biodrowego – guz Ewinga.

Jesteśmy na początku leczenia, Antek przyjmuje chemioterapię w Klinice w Gdańsku. Po sześciu cyklach ma szansę na operacje w Krakowie. Tam lekarze podejmą się usunięcia guza. Operacja polegać będzie na zastąpieniu kości objętej zmianą nowotworową implantem.

Zgromadzone środki pozwolą pokryć koszty związane z dojazdami, kosztami utrzymania podczas wyjazdów, zapewnieniem dodatkowej rehabilitacji aby Antek jak najszybciej doszedł do pełni sprawności.

Cel szczegółowy: Poczekajło Antoni P/242

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Poczekajło Antoni P/242