> Podopieczni > t > Taras Bartosz T/83

Taras Bartosz T/83

Miejsce zamieszkania: województwo zachodniopomorskie , Wałcz
Data urodzenia :
30.12.2022 r.

Jestem Bartek choć najbliżsi mówią o mnie Mały Wojownik ❤️- urodziłem się jako wcześniak z wrodzoną niedrożnością jelit. Już w drugim dniu życia zostałem poddany operacji udrożnienia układu pokarmowego. Niestety ostatecznie nie przyniosła oczekiwanego efektu. Zespół lekarzy zadecydował o ponownej operacji w 15-tym dniu życia. Wszyscy trzymali za mnie kciuki i widocznie robili to bardzo mocno. Hurra – udało się i w 3 tygodniu życia mogłem w mini dawkach spróbować wreszcie mleka mamy i nie martwić się w końcu, że nie przejdzie przez przewód pokarmowy. Co to były za emocje, kiedy w miesiąc po przyjściu na świat mogłem znaleźć sie na rękach u mamy. I później po tych 40 dniach w szpitalu wreszcie móc poznać rodzinę i dom w którym będę wzrastał. Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą…
Rodzice jednak czuwali, bacznie obserwowali i widzieli, że z jedzeniem nie ma problemu, jednak mój rozwój i zachowanie nie dawało im spokoju. Nie umiałem otworzyć dłoni, ramiona ciągle trzymałem przy ciele – umycie paszek graniczyło z cudem. Mam starszego brata, więc czuli, że nie jest tak jak być powinno. Na wszystko reagowałem prostowaniem nóg i silnym napięciem obręczy barkowej. Nie chwytałem zabawek, nie przekręcałem się, nie wyciągałem rączek – wszystkie czynności są znacznie opóźnione. Po wizytach u neurologów i fizjoterapeutów jasno orzeczono, że mam wzmożone napięcie i aby mi pomóc muszę być stale rehabilitowany.
Do tego moja główka nie przyrasta zgodnie z normą i z tego powodu zostałem poddany kolejnym badaniom. Rezonans magnetyczny wykazał znaczne niedotlenienie mózgu, co zapewne ma wpływ na mój rozwój i obecnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie konsekwencje będą tego w przyszłości. Czy będę chodził, mówił, czy będę komunikatywny – nie przewidzimy tego teraz, musimy natomiast obserwować i wspierać mój rozwój teraz najintensywniej jak to możliwe.
Poddano mnie również częściowo refundowanym badaniom genetycznym, które może wyjaśnią więcej i pomogą w diagnozie. Czekamy na wyniki. Jedno jest pewne – uciekający czas odgrywa kluczową rolę, dlatego systematyczna rehabilitacja, terapia czaszkowo-krzyżowa, wsparcie logopedy i stałe konsultacje lekarskie są dla mnie niezbędne na ten moment. Liczymy, że intensywna wspólna praca teraz, przyniesie poprawę mojej sprawności, a moja pogoda ducha i wesołe usposobienie mi w tym pomogą.
Chcesz mnie wesprzeć? 

Dla wpłat darowizn

Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie Oddział w Złotowieal. Mickiewicza 24 a77-400 Złotów25 8944 0003 0002 7430 2000 0010W tytule przelewu wpisać należy: darowizna dla T/83 Bartosz Taras

Dla operacji zagranicznych SWIFT CODE GBWCPLPP

Dla wpłat z 1,5 %
KRS: 0000308316
Cel szczegółowy T/83 Bartosz Taras
Z góry dziękuję i ślę ciepłe uściski – Bartek Mały Wojownik ❤️

Możesz przekazać 1,5% podatku w zeznaniu podatkowym PIT wpisując:
Numer KRS:
0000308316
Cel szczegółowy: Taras Bartosz T/83
Bądź przekazać darowiznę w dowolnej kwocie, dokonując przelewu na poniższe dane:
Fundacja Złotowianka
Nieznanego Żołnierza 9
77-400 Złotów
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Taras Bartosz T/83