> Podopieczni > g > Godula Bartosz G/196

Godula Bartosz G/196

Miejsce zamieszkania: województwo opolskie, Kędzierzyn-Koźle
15.01.2017

Bartosz trafił do mojej rodziny w wieku 4 lat i 7 miesięcy. Z uwagi na trudności w funkcjonowaniu chłopca we wcześniejszych rodzinach zastępczych byłam dla niego trzecią rodziną zastępczą w przeciągu miesiąca. Zobaczyłam chłopca bardzo pogodnego, uśmiechniętego, który bez obracania się za siebie wsiadł do mojego samochodu i wyruszył w drogę do nowego domu. Kontakt z dzieckiem był utrudniony z uwagi na brak wykształconej mowy. Bartosz sygnalizował swoje potrzeby i niezadowolenie poprzez krzyk, pisk i rzucanie przedmiotami. Dał się od samego początku poznać jako dziecko nadpobudliwe. Nie reagował na komunikaty, nie nawiązywał kontaktu wzrokowego. Miał dużą trudność w utrzymaniu równowagi, stale upadał. Cierpiał na chorobliwą otyłość, która utrudniała mu w znacznym stopniu wykonanie podstawowych codziennych czynności. Specyficzne funkcjonowanie chłopca od samego początku wskazywało, iż wymaga on specjalistycznej diagnozy i dotarcia do jego świata.

Bartosz na dzień dzisiejszy ma stwierdzony Zespół Arnolda-Chiariego, charakteryzujący się objawami tzw. zespołu móżdżkowego (niewyraźna mowa, zaburzenia równowagi oraz motoryki, spadek sił kończyn, problemy ze wzrokiem). Dodatkowo stwierdzono hipoplazję prawej tętnicy kręgowej i torbiel pajęczynówki w okolicy lewego płata skroniowego. Kolejne badanie ujawniło padaczkowe napady atoniczne, polegające na nagłej, bardzo krótkiej utracie napięcia mięśniowego. Bartosz ma również stwierdzone Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego, Zaburzenia Integracji Sensorycznej oraz Autyzm. Ponad to upośledzenie umysłowe lekkiego stopnia, opóźniony rozwój mowy, blade tarcze nerwu wzrokowego obu oczu. Na dzień dzisiejszy objęty jest kształceniem specjalny oraz korzysta z wielokierunkowej terapii. Bartosz jest dzieckiem bardzo pogodnym, uwielbiającym zajęcia na pływalni. Jego mocne strony to klocki lego oraz gry z serii Smart Games przeznaczone dla 1 gracza.

Jako mama zastępcza nieustannie prowadzę zmagania, by chłopiec mógł mieć rehabilitację i uczestniczyć w turnusach. W związku z tym, jeżeli Państwo chcieliby wesprzeć moje dążenia, aby Bartosz mógł poprawiać swoją samodzielność i jak najlepiej funkcjonować w życiu codziennym, serdecznie proszę o pomoc.

Cel szczegółowy: Godula Bartosz G/196

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Godula Bartosz G/196