> Podopieczni > b > Bulwan Paulina B/162

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę uśmiechniętą

Miejsce zamieszkania: województwo zachodniopomorskie, Wałcz
28.07.1999

Paulinka prosi o pomoc w zbiórce.
Paulinka jest osobą niepełnosprawną, ponieważ ma Zespół Downa. Mieszka w Wałczu. Jest ona kochającą, czułą i serdeczną dziewczyną, która bardzo potrzebuje Waszej pomocy. Problem dotyczy jej uzębienia. Jest ono w fatalnym stanie. Każda ingerencja w jamę ustną Pauliny, gdy była dzieckiem wiązała się z podawaniem narkozy, która nie jest obojętna dla zdrowia, więc nie było możliwości zadbać należycie o jej zęby.
Badanie tomografem wykazało, że niestety pod wieloma usuniętymi mleczakami – nie ma zawiązków zębów stałych. Oznacza to, że jedynym wyjściem w przypadku Pauliny są implanty, na których będą opierały się tak zwane mosty.
Córka rozpoczęła już pierwszy etap leczenia w Szczecinie.
W chwili obecnej przeszła leczenie kanałowe pod znieczuleniem oraz pierwszą narkozę, podczas której wszczepiono pierwsze implanty. Zakończenie tego długotrwałego procesu leczenia spowoduje, że Paulina wreszcie będzie mogła normalnie spożywać posiłki, co od jakiegoś czasu jest niemożliwe.
Ubiegaliśmy się bezskutecznie o pomoc w zdobyciu funduszy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Narodowym Funduszu Zdrowia oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałczu. Niestety nie ma możliwości refundacji kosztów na taki cel.
Jej pragnienie posiadania zdrowych zębów jest tak duże, że wyjątkowo dzielnie znosi każdy ból. Niestety leczenie, jak i cotygodniowe wyjazdy do Szczecina są bardzo kosztowne. Całkowity koszt leczenia wyliczono na 40 tysięcy złotych za samo leczenie nie uwzględniając dojazdów i dodatkowych kosztów.
Pomóżcie proszę zebrać fundusze na leczenie jej uzębienia. Będziemy wdzięczni za każdą najmniejszą wpłatę. Szczerze wierzę, że z Państwa pomocą uda nam się zrealizować marzenie Pauliny o ładnym uśmiechu.

Cel szczegółowy: Bulwan Paulina B/162

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Bulwan Paulina B/162