> Podopieczni > k > Krakowiak Tatiana i Nicolas K/225

Fundacja Złotowianka- podopieczni

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Zakrzewo

Data urodzenia: 16.08.2006

Tatiana i Nicolas Krakowiak to rodzeństwo. Jeszcze niedawno wyglądali na okaz zdrowia. Zarówno syn jak i córka udzielali się sportowo. Tatiana 2 miejsce w Chodzieży w zawodach pływackich organizowanych przez szkołę pływacką Michała Płonki. Była dumna, że mogła godnie reprezentować swoją szkołę podczas rożnych Mistrzostw Szkół Podstawowych w pływaniu. Natomiast syn Nicolas otrzymał 5.01.2018r. dyplom dla najlepszego prawego obrońcy w sezonie 2016 /2017 w Academy FAIR-PLAY w Złotowie. Uwielbia piłkę nożną do tej pory. Jego marzeniem było dostać się do szkoły sportowej w Wągrowcu, tak jak jego rówieśnicy, którzy grali razem z nim w klubie. Na tą chwilę jest to niemożliwe.

Tatiana pierwsza zaczęła skarżyć się na ból w kolanach, początkowo razem z mężem myśleliśmy, że to z wysiłku lub szybkiego wzrostu kości dzieci. Niestety wizyta u specjalisty chirurga – ortopedy wykazała co innego.

Dla Nicolasa jest to zawód niesamowity, jego plany na przyszłość związane ze sportem legły w gruzach. Robimy wszystko by dzieciom umożliwić ciągłość rehabilitacji. Choroba Osgooda-Schlatera czyli JAŁOWA MARTWICA GUZOWATOŚCI OBU KOŚCI PISZCZELOWYCH. Objawia się zaburzeniem wzrostu dotyczącym chrząstki nasadowej i stawowej oraz zaburzenie ukrwienia fragmentu jądra kostnienia kości. Dochodzi do zniekształcenia obrysów zajętego obszaru kości, zaburzenia funkcji zajętego lub sąsiadującego stawu, w skrajnych przypadkach do oderwania fragmentu jadra kostnienia.

Zabiegi fizykoterapeutyczne w pierwszej kolejności powodują zniesienie dolegliwości bólowych. W dalszym etapie uzyskuje się poprawę struktury kostnej zajętego obszaru, aż do całkowitego jej odbudowania. (Proces gojenia jest weryfikowany obrazowaniem USG).

Cel szczegółowy: Krakowiak Tatiana i Nicolas K/225

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Krakowiak Tatiana i Nicolas K/225